• Absolvent obchodní akademie je středoškolsky vzdělaný pracovník se všeobecným i odborným vzděláním nutným pro výkon obchodně-podnikatelských funkcí ve výrobních podnicích, v tuzemském i mezinárodním obchodě, v peněžnictví, cestovním ruchu a dalších službách, ve státní a veřejné správě. Typickými činnostmi, kterými se absolventi obchodních akademií zabývají, jsou činnosti zabezpečující finanční hospodaření podniku, jeho účetnictví (jednoduché i podvojné), daňová agenda, kvalifikované korespondenční práce, při využívání prostředků výpočetní techniky.
        • Základem učebního oboru je uplatnění v povoláních provozní zámečník, montér a strojní zámečník, dále také v typových pozicích, jako jsou například stavební zámečník, zámečník zemědělských stojů, důlní zámečník nebo montér ocelových konstrukcí. Absolventi budou disponovat svářečským průkazem. V rámci studia bude povinná odborná praxe, která bude probíhat ve spolupracujících místních firmách. Vybrané firmy budou studenty finančně podporovat a po absolvování studia jim budou nabídnuta pracovní místa.
        • Absolvent je připraven pro dráhu podnikatele, majitele firmy či společnosti ve svém učebním oboru. Je schopen využívat znalosti převážně z oblasti ekonomicko-administrativní v různých odvětvích průmyslu, ve stavebnictví, dopravě, obchodu, službách a pod. Je schopen samostatně připravovat podklady pro obchodní jednání. Pro zvládnutí uvedených činností je absolvent vybaven znalostmi principů tržního hospodářství, znalostí zákonů a dalších právních norem a zvyklostí především v oblasti živnostensko-podnikatelské a obchodní.

Zjistěte, co je nového na naší škole
        • Oznámení pro žáky!
        • 7. 5. 2021
        • Žáci třídy 1.SM mají praktické vyučování od pondělí 10. 5. 2021.První skupina 1.SM bude mít testování od 7:00 h. v budově školy, druhá skupina bude testována od 13:00 h také v budově školy. Po testování žáci obou skupin přecházejí na praktické vyučování do dílen.

Žáci 2. SM budou mít skupinové konzultace od pondělí 10. 5. 2021 od 8:15 h. zahájené testováním viz přiložený soubor. Výuka bude od pondělí 10. 5. do středy 12. 5. 2021.Ve čtvrtek a v pátek bude distanční výuka.

​​​​​​​
          Žáci 2.A, 2.B a 4.A budou mít skupinové konzultace podle návrhu konzultací i s testováním viz přiložený soubor.Každá třída má rozpis výuky na jednotlivé dny v přiloženém souboru. Podívejte se!!!

• Oznámení pro žáky!: Číst více
        • Oznámení pro žáky!
        • 29. 4. 2021
        • Žáci tříd 2.,B a 4.A mají skupinové konzultace v pondělí 3. 5. 2021 od 8:15 h. zahájené testováním.

Žáci třídy 3.SM mají skupinové konzultace v úterý 4. 5. 2021 od 8:15 h. zahájené testováním.

Skupinové konzultace jsou zaměřené na maturitní předměty a předměty pro závěrečné zkoušky. Více informací získáte po povinném testování Ag testem!

• Oznámení pro žáky!: Číst více
        • Připomínka pro žáky 2.B a 4.A
        • 22. 4. 2021
        • Žákům závěrečných ročníků 2.B a 4.A připomínáme, že dne 27. dubna 2021 od 8:45 h. budou zahájeny skupinové konzultace žáků (max. 6 žáků). Podmínkou pro účast na skupinových konzultacích je absolvování antigenních testů na COVID-19 ve třídách žáků v budově školy od 8:15 h. do 8:40 h.

Způsob testování antigenním testem naleznete v instruktážním videu k samotestování testy Singclean GOOD TEST viz https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4. Rozdělení do skupin proběhne podle maturitních předmětů žáků. Návrh na konzultace, který bude průběžně aktualizován, je v příloze této připomínky.

• Připomínka pro žáky 2.B a 4.A: Číst více
    • Pro rodiče a žáky

Pro zobrazení Vašich známek, domácích úkolů a denního rozvrhu se prosím přihlaste pomocí účtu, který jste dostali od naší školy
    • Studijní a učební obory