• Výchovný a kariérový poradce

• Školní kariérové poradenství

Kariérové poradenství na Střední škole ekonomicko-podnikatelské Studénka, o.p.s. je jednou z poskytovaných poradenských služeb a slouží jako pomoc žákům při rozhodování o vzdělávací a profesní orientaci, porozumění světu práce a ujasnění si kariérních cílů. V rámci projektu "Zlepšení kvality vzdělávání" byla ve škole zřízena funkce školního kariérového poradce.

Školní kariérový poradce
          Ing. Aneta Richterová Uhlová

Činnost školního kariérového poradce

•    Vede rozhovory se žáky vedoucí k objevování jejich zájmů, preferencí, předpokladů a případných rezerv dalšího rozvoje (silné a slabé  stránky) a k celkovému reálnému sebehodnocení, posílení sebevědomí a sebedůvěry.
          •    Zaměřuje se na komplexní posouzení schopností a možností žáka v návaznosti na jeho budoucí pracovní uplatnění.
          •    Doporučuje vhodné informační zdroje a vhodné poradenské subjekty v návaznosti na žákovu situaci a poradenské potřeby.
          •  Pomáhá žákům při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě. Poskytuje pomoc při podávání přihlášek na školy a při komunikaci  s nimi.
          •    Připravuje žáky pro vstup na trh práce (příprava na pracovní pohovor, pomoc, konzultace při zpracování CV).
          • Poskytuje odbornou podporu žákům s potřebou podpůrných opatření se speciálními vzdělávacími potřebami a žákům ohrožených předčasným ukončením studia při výběru povolání a při vstupu na trh práce.
          •    Poskytuje individuální či skupinové konzultace žákům i rodičům.
          •    Poskytuje poradenství zájemcům o studium ve škole nebo bývalým žákům školy s nedokončeným vzděláním.
          •    Spolupracuje s krajskými institucemi, organizacemi a firmami za účelem možnosti využívání jejich služeb žáky školy.
          •    Realizuje exkurze, besedy.

Konzultační hodiny pro - žáky školy

•    Každý týden - Středa 14:00 - 15:00

Kontakt:
          •    telefon: 778 433 868, e-mail:
          •    Ing. Aneta Richterová Uhlová
          •    Střední škola ekonomicko-podnikatelská, o.p.s.
          •    Arm. gen. L. Svobody 760
          •    742 13 Studénka

Scio testy

Přihláška na některé vysoké školy probíhá formou scio testů (seznam VŠ a fakult). Testy si můžete vyzkoušet nanečisto.
          Přihlásit se ke konání scio testů můžete zde.

Termíny sciotestů

·        6. března 2021

·        28. března 2021

·        17. dubna 2021

·        22. května 2021 viz. služby scio.cz/nsz/fakulty/

Profesní portfolio žáka

Test osobnosti
          Životopis - Šablona životopisu
          Motivační dopis - Takhle pište motivační dopis.
          Výběrové řízení - Jak uspět ve výběrovém řízení.

Atlas školství
          Infoabsolvent
          Impuls pro kariéru
          Seznam vysokých škol v ČR
          Moravskosleský pakt zaměstnanosti
          Nabídky práce – jobs.cz
          Nabídky práce – práce.cz
          Národní soustava povolání

Europass

Dokument doplňující osvědčení o středním a středním odborném vzdělání.

Europass – dodatek k osvědčení je dokument doplňující osvědčení o středním a středním odborném vzdělání (vysvědčení o závěrečné zkoušce, výuční list, vysvědčení o maturitní zkoušce), který využijete při hledání studia, práce nebo brigády doma i v zahraničí.

Dodatky v češtině a v cizím jazyce jsou volně ke stažení pro absolventy daných oborů vzdělání (stejný kód a název oboru jako na Vašem absolventském vysvědčení). Pokud jste na našich stránkách dodatek ke svému oboru nenašli, zažádejte si o jeho vystavení přímo u Národního centra Europass ČR na http://edo.europass.cz/#tab2

Dodatek je platný pouze s příslušným vysvědčením o závěrečné zkoušce.

Europas pro školní rok 2020/2021.

EDO-23-51-H_01_Strojní mechanik

EDO-23-51-H_01_Strojni_mechanik (anglicky)