• Archiv aktualit

• NA NÁVŠTĚVĚ U STŘEDOŠKOLÁKŮ VE STUDÉNCE

• Když se Kateřiny Hrachovinové, žákyně deváté třídy Základní školy Sjednocení ve Studénce, zeptáte, kterým směrem se bude ubírat její další vzdělávání po prázdninách, již nyní má vybráno. V rodině Hrachovinových je totiž několik ekonomů, a tak se mladá dívka rozhodla pro podání přihlášky na Střední školu ekonomicko-podnikatelskou ve Studénce.

Jak se na této škole studuje, o tom se Kateřina přesvědčila společně s dalšími 160 žáky devátých tříd ze Studénky a Bílovce na Dni otevřených dveří SŠEP ve čtvrtek 15. listopadu. Školáky přivítali studenti prvních ročníků a provedli je jednotlivými třídami. Kateřinu Hrachovinovou zaujaly moderně vybavené učebny. Ocenila, že učitelé pro školáky ze základních škol připravili v rámci čtyř workshopů zajímavé soutěžní programy, jejichž prostřednictvím přiblížili chlapcům a děvčatům jednotlivé studijní obory. Patří mezi ně Obchodní akademie a Ekonomické lyceum se zaměřením na cestovní ruch, výpočetní techniku, e-marketing a podnikání.

A jak se deváťákům návštěva u středoškoláků líbila? Iva Gebauerová z bílovecké Základní školy Komenského nebyla zdaleka jediná, koho nadchla výuka Marka Morrise z Velké Británie. Takovou hodinu angličtiny ještě nezažili, tvrdili společně po jejím skončení. Pedagog Mark Morris vyučuje na Střední škole ekonomicko-podnikatelské ve Studénce anglický jazyk už druhým rokem a mezi studenty je velmi oblíben. Potvrdila to mimo jiné i Andrea Peřinová, která se prvním rokem vzdělává v oboru zaměřeném na cestovní ruch. „Všichni máme Marka moc rádi, dokáže poutavě vyprávět o své vlasti, o rodině, dětech, zážitcích z cest. Mluví na nás výhradně anglicky a když něčemu nerozumíme, vysvětluje to tak dlouho, až pochopíme. Je prostě úžasný,“ dodala Andrea Peřinová.

„Den otevřených dveří ve SŠEP Studénka potvrdil, že kvalitní středoškolské vzdělávání dokáží nabídnout i školy v menších městech. Jsem rád, že k nim patří i Studénka,“ zdůraznil její starosta Ladislav Honusek. Vedení SŠEP ubezpečil, že radnice udělá vše pro udržení a rozvoj středoškolského vzdělání v našem městě.

Text a foto Moravská tisková agentura