• GEMMA 2022

• Nový Jičín - 19. a 20. 10. 2022

Naše škola se zúčastnila akce, která představuje přehlídku středního školství s nabídkou oborů vzdělání s výučním listem a oborů vzdělání s maturitní zkouškou pro školní rok 2023/2024.

• Exkurze Praha

• Dne 7.10. studenti naší školy navštívili Prahu s prohlídkou Barrandovských ateliérů. Barrandovské ateliéry zaujímají velkou plochu, na nichž se nachází několik produkčních společností, natáčecí ateliéry a také TV Nova a TV Barrandov.

V rámci prohlídky jsme navštívili výstavu filmu od počátku dvacátého století do současnosti a na chvíli se stali součástí našich oblíbených filmových postav. Mohli jsme si osahat slavný Rumburakův plášť, zavzpomínat na Matese z filmu S tebou mě baví svět nebo se pokochat nad šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Rovněž jsme navštívili sklad kostýmů a rekvizit, který patří mezi jedny z největších v Evropě. Zaujal nás renesanční oděv, který vážil několik kilogramů. Měli jsme možnost vidět dva ateliéry, ve kterých se natáčely nejen známé scény z filmu Pelíšky, Lída Baarová, ale také se tudy procházel Tom Cruise či Orlando Bloom.