• Pracovní setkání představitelů družebních měst

•

Ve dnech 3.5. - 5.5 2019 proběhlo setkání zástupců družebních měst Studénka versus Dabrova Gornicza. Naši polští hostitelé připravili pro všechny účastníky zajímavý program.

Studénku reprezentovali vedoucí představitelé města v čele se starostou městského úřadu.

Dalšími účastníky dále byli studenti Střední ekonomicko-podnikatelské školy ve Studénce.

Již v pátek jsme si prohlédli úžasný park Zielona, který byl kompletně rekonstruován díky finančím prostředkům EU a města Dabrova Gornicza.

V parku probíhal sportovní festival Debovy May v rámci dnů města.

Během sobotního pracovního dne se uskutečnil workshop na jehož přípravě a realizaci se podíleli studenti šesti středních škol – 2 školy z Polska, 2 z Rumunska, 1 z Itálie a samozřejmě naše střední škola ze Studénky. Studenti prezentovali své poznatky na téma „Aspekty bezpečnosti“.

Součástí pracovního jednání byla také prezentace družebních měst a jejich školských zařízení.

Nedělní program byl zaměřen na poznávací zájezd do solného dolu Wieliczka.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim polským hostitelům a zástupcům města Studénky za možnost účasti našich tří studentů 2. ročníku obchodní akademie a jednoho pedagoga na tomto setkání.

Těšíme se na další podobné akce.

• Výlet do Prahy

• V pátek 26. 4. 2019 jsme my, studenti naší školy, v doprovodu paní uč. Haitlové a pana uč. Havránka vyrazili ranním vlakem v 6. 22 do Prahy. Zde jsme absolvovali návštěvu výstavy ke 100 letům česko-slovenské koruny. Expozice se konala v areálu Pražského hradu a seznamuje návštěvníky s vývojem českých a československých platidel za posledních sto let. Součástí expozice je i výstava vysokohmotnostní zlaté mince 100 000 000 Kč o váze 130 kg. Protože bylo krásné, teplé a slunečné počasí, využili jsme volného času k procházce historickým centrem Prahy. Od Pražského hradu jsme se vydali směrem na Karlův most, pak na Staroměstské náměstí a procházku zakončili na Václavském náměstí, kde jsme měli tolik očekávaný rozchod na občerstvení. O půl 7 jsme plní dojmů a zážitků vyjeli vlakem směrem domů. Těšíme se na další podobný poznávací výlet.

• Rozvrh

• Podívejte se nebo vytiskněte Váš aktuální rozvrh. Rozvrh byl naposledy zveřejněn: 7. 2. 2024
          • Suplování

• Podívejte se na suplování a jiné každodenní změny v rozvrhu. Poslední suplování bylo vypublikováno: 25. 4. 2024
          • Uživatelské účty

• Je možné, že některé části stránky uvidíte pouze po přihlášení. Pokud jste heslo zapomněli, použijte prosím odkaz "Neznám přihlašovací jméno nebo heslo" a zadejte Váš email. Pokud jste heslo ze školy ještě nedostali, vyčkejte prosím, dokud škola systém nezprovozní.