• Novinky

      • PF 2023

      • Přejeme Vám klidné prožití svátků, hodně zdraví a úspěchů do nového roku 2023.

      • Prohlídka Divadla Antonína Dvořáka

      • Dnešní zimní den nabádal k zajímavé procházce zasněženou krajinou, ale my jsme raději vyrazili se studenty 1. A, 2. A, 3. A a 1 SM na prohlídku prostor Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě. Průvodkyní nám byla činoherní herečka Aneta Kaluža Klimešová, která se své role zhostila výborně. Nezapřela své povolání po celou dobu prohlídky. Zábavnou formou nás seznámila se zákulisím divadelních prostor. Navštívili jsme šatny, zkušebnu, kde herci nacvičují divadelní představení bezmála dva měsíce. Podívali jsme se rovněž na jeviště a nahlédli tak do divadla druhým pohledem. Nakonec jsme se ocitli v úplné tmě hlediště, kde se vejde více než 500 diváků. Díky osvětlení z našich mobilních telefonů jsme si mohli prohlédnout nádhernou neobarokní výzdobu celého interiéru hlediště. Ne nadarmo je Divadlo Antonína Dvořáka považováno za jedno z nejhezčích divadel v České republice.

      • Futsalisti naší školy získali na domácím turnaji 3. místo

      • Do krajského kola Středoškolské futsalové ligy se naše škola kvalifikovala druhým místem na turnaji v Odrách. Pro druhé kolo (krajská úroveň) jsme 14.12. v hale Pustějov pořádali turnaj, kterého se účastnily školy z Opavy, Hlučína a Nového Jičína.

       Do turnaje za nás nastoupil podobný tým jako v Odrách. Pro zranění a nemoc se futsalu nemohli účastnit brankář Patrik Malý a útočník Vojtěch Kött. Dodatečně byli nominováni Roman Liška a Martin Sládeček.

       V prvním zápase jsme se ještě neprosadili. Nový Jičín předvedl kvalitní a disciplinovaný výkon a k ničemu nás nepustil. Vítěznému Hlučínu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Konečný výsledek 2:7 mají na svědomí jejich nejlepší střelci turnaje Havránek a Kučera, kteří svým kvalitním výkonem dovedli Hlučín k postupu do další fáze Středoškolské futsalové ligy. V posledním zápase proti Opavě se zaskvěl Viktor Sedlák, který nasázel hattrick. Dramatický a vyrovnaný zápas jsme zvládli skvělým výkonem v závěru. Nemusely nás mrzet ani neproměněné šance.

       Výsledky:
       SŠ ekonomicko-podnikatelská Studénka - SŠ technická a zemědělská Nový Jičín 0:4 (0:2)
       SŠ ekonomicko-podnikatelská Studénka - Gymnázium Josefa Kainara Hlučín 2:7 (1:3)
       Branky: Josef Kovář, Viktor Sedlák
       SŠ ekonomicko-podnikatelská Studénka - SŠPU Opava 5:3 (2:2)
       Branky: Viktor Sedlák 3, Jan Haša, Roman Liška

       1. místo Hlučín 9 bodů
       2. místo Nový Jičín 6 bodů
       3. místo Studénka 3 body
       4. místo Opava 0 bodů

       Soupiska týmu
       Brankář – Petr Strof 4.A
       Obránci – Marek Švagera 2.B
       Josef Kovář – 3.SM
       Jan Haša – 2.A
       Vít Kellner – 2.SM
       Útočníci – Viktor Sedlák 1.B
       Tadeáš Balhar 1.B
       Roman Liška 1.SM
       Václav Kovář 1.SM
       Martin Sládeček 2.SM
       Trenéři – učitelé Mgr. Pavel Vrabl a Ing. Ondřej Skotnica

       Celkový výsledek je pro nás úspěchem a „skalp“ Opavy byl skvělým zakončením dvouletého cyklu našeho futsalového týmu, tvořeného osou čtyř opor Viktor Sedlák, Vojtěch Kött, Marek Švagera a Tadeáš Balhar. V posledním ročníku jsou i Petr Strof a Josef Kovář, kteří rovněž skvěle reprezentovali školu svými sportovními výkony. Náš tým měl v rámci futsalové ligy možnost změřit síly s talenty akademií Baníku Ostrava, Vítkovic, Opavy, Hlučína, Nového Jičína a Bílovce. Děkujeme všem našim hráčům za účast a těšíme se na další sportovní zážitky.

      • Středoškolská futsalová liga - postupujeme do 2. kola

      • Dne 23.11. se v městké hale v Odrách uskutečnilo první kolo středoškolské futsalové ligy. Proti sobě jsme měli tyto týmy: SŠ Odry, SŠ technická a zemědělská Nový Jičín a GMK Bílovec. Ve čtyřčlenné skupině jsme obsadili druhé místo za SŠ Nový Jičín.

       Zodpovědný výkon však poznamenalo zranění brankáře Patrika Malého. Přesto věříme, že za pár dnů nastoupíme v plné síle proti těžkým protivníkům z gymnázia Hlučín, ŠŠPU Opava a SŠ Nový Jičín.

       Gratulujeme k postupu a přejeme hodně úspěchů.

        

       Výsledky:

       Střední škola Studénka - GMK Bílovec 2:1

       branky: Viktor Sedlák 2x

       Střední škola Studénka - SŠ Odry 3:0

       branky: Tadeáš Balhar, Vojtěch Kött, Marek Švagera

       červená karta - Viktor Sedlák

       Střední škola Studénka  - SŠ technická a zemědělská Nový Jičín 0:4

        

       Soupiska našeho týmu -

       Brankáři - Patrik Malý 2.B a Petr Strof 4.A

       Obránci - Marek Švagera 2.B, Viktor Sedlák 1.B, Josef Kovář 3.SM, Jan Haša 2.A a Vít Kellner 2.SM

       Útočníci - Vojtěch Kött 2.B, Tadeáš Balhar 1.B, Daniel Závorka 2.A a Václav Kovář 1.SM

       Trenéři - učitelé Ondřej Skotnica a Pavel Vrabl

        

      • Návštěva městské knihovny v Ostravě.

      • Dne 22. 11. 2022 žáci ze tříd 1. A, 2. A, 3. A, 4. A a 2SM v rámci hodiny českého jazyka a literatury navštívili městskou knihovnu v Ostravě. 

       Přivítal nás pan Filip Hrazdil, který nám byl po dobu dvou hodin velmi zajímavým průvodcem. Nejprve nás vzal do britského oddělení, kde byly různé knihy v angličtině, například tolik oblíbený Harry Potter, ale také přeložené české klasické pohádky, pro nás nezapomenutelný Krteček. Rovněž nás upoutaly knihy pro studium angličtiny v různých stupních obtížnosti. Nebo cvičné testy na Cambridgské zkoušky. Potom jsme se podívali do amerického oddělení, kterým nás provedla paní knihovnice svou brilantní angličtinou. Následovalo dětské oddělení, ve kterém jsme zavzpomínali na naše krásné dětství. Klasické oddělení pro dospělé bylo zajímavé svou velikostí a nespočetnou sbírkou knih. 

       Následovala cesta do suterénu - skladu, kde se nacházely nejen výtisky, které nejsou tolik žádané, ale také staré knihy, dokonce knihy z dob našich dávných předků. A nakonec jsme se podívali do oddělení pro lidi se zrakovou vadou. Zde jsme si vyzkoušeli, jaké to je žít s tímto velkým hendikepem. 

       Návštěva byla velmi zajímavá a přínosná a již se těšíme na další akci v místě, které dokáže zaujmout všechny věkové kategorie. 

      • Třídní schůzky

      • Vážení rodiče a žáci, dne 15. 11. 2022 (úterý) budou od 15:30 h. do 16:30 h. probíhat třídní schůzky v jednotlivých třídách žáků.

       Těšíme se na Vaši návštěvu!

      • GEMMA 2022

      • Nový Jičín - 19. a 20. 10. 2022

       Naše škola se zúčastnila akce, která představuje přehlídku středního školství s nabídkou oborů vzdělání s výučním listem a oborů vzdělání s maturitní zkouškou pro školní rok 2023/2024.

      • Exkurze Praha

      • Dne 7.10. studenti naší školy navštívili Prahu s prohlídkou Barrandovských ateliérů. Barrandovské ateliéry zaujímají velkou plochu, na nichž se nachází několik produkčních společností, natáčecí ateliéry a také TV Nova a TV Barrandov.

       V rámci prohlídky jsme navštívili výstavu filmu od počátku dvacátého století do současnosti a na chvíli se stali součástí našich oblíbených filmových postav. Mohli jsme si osahat slavný Rumburakův plášť, zavzpomínat na Matese z filmu S tebou mě baví svět nebo se pokochat nad šaty z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Rovněž jsme navštívili sklad kostýmů a rekvizit, který patří mezi jedny z největších v Evropě. Zaujal nás renesanční oděv, který vážil několik kilogramů. Měli jsme možnost vidět dva ateliéry, ve kterých se natáčely nejen známé scény z filmu Pelíšky, Lída Baarová, ale také se tudy procházel Tom Cruise či Orlando Bloom.

      • Slavnostní vyřazování

      • Ve čtvrtek 16.6.2022 naši úspěšní absolventi obdrželi na zámku ve Studénce maturitní vysvědčení a výuční listy.

       Přejeme všem hodně úspěchů do pracovního i osobního života.

      • Školní zájezd Krakov

      • 13. dubna naši žáci absolvovali vzdělávací výlet do polského Krakova. Navštívili jsme centrum města, historické památky a ochutnali místní speciality. Za doprovodu zkušeného průvodce si někteří z nás vyzkoušeli průvodcovskou činnost a pomáhali s organizací zájezdu.
       Počasí nám vyšlo na jedničku a těšíme se, až zase někam vyrazíme!

      • Třídní schůzky

      • Vážení rodiče a žáci,

       dne 26. 4. 2022 (úterý) budou od 15:00 h. do 16:30 h. probíhat třídní schůzky v jednotlivých třídách žáků.

       Těšíme se na Vaši návštěvu!

      • Den otevřených dveří

      • Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne ve středu 16. 2. 2022 od 14:00 do 16:30 h.

       Prosíme návštěvníky o dodržování protiepidemiologických opatření.

      • Oznámení

      • Ve dnech pondělí 24. až středa 26. ledna 2022 mají žáci udělené ředitelské volno! Ve čtvrtek 27. ledna 2022 bude běžná výuka a žáci budou testováni antigenními testy na Covid-19 od 7:50 h.

       Žádáme žáky, aby přišli na určenou hodinu do školy! Pozdější testování nebude možné! Vezměte si s sebou i respirátory či chirurgické roušky!

      • Den otevřených dveří

      • Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne ve středu 19. 1. 2022 od 14:00 do 16:30 h.

       Prosíme návštěvníky o dodržování protiepidemiologických opatření.

      • Za vším hledej knihu - exkurze v knihovně

      • Žáci a pedagogové naší školy už léta spolupracují s Městskou knihovnou ve Studénce, která s ní shodou okolností sousedí. Využili jsme fyzické blízkosti těchto dvou institucí i tentokrát a vydali jsme se 16. 11.2021 v rámci oslav Dne studenstva prozkoumat, co nám knihovna nabízí. Vedoucí knihovny Dagmar Válková věnovala studentům čas a seznámila je formou přednášky s historií knihoven ve Studénce a s knihovnickým systémem v ČR. 
       V druhé části programu si žáci ve skupinkách vyzkoušeli pomocí zábavného kvízu orientaci v knihovně a procvičili si tak své znalosti nejen z českého jazyka.