• Archiv aktualit

    • STUDENTSKÉ POSTŘEHY Z ČERNÉ LOUKY

    • V pátek 8. března 2013 se studenti naší školy z prvního, druhého a třetího ročníku – oboru cestovní ruch - vydali na ostravské výstaviště Černá louka. Zde zhlédli výstavu „Dovolená a region, lázeňství.“ Během prohlídky ochutnali mnoho dobrot, například různé druhy sýrů, džusy, uzeniny, frgály, lázeňské oplatky a domácí linecké pečivo. Na dospělejší návštěvníky, tedy starší 18 let, čekala také ochutnávka vín z Mikulovských vinic, dobrého piva a také nějaké té slivovičky či lihoviny z Moravy.

     Na výstaviště studenty doprovázeli pedagogové Pavel Vrabl a Radek Havránek. A jaká byla naše úloha? Nasbírat co nejvíce katalogů od různých vystavovatelů, ze kterých následně vypracujeme seminární práci. Nebyl to ale nejlehčí úkol. V nabídce byly například také nafukovací balonky, CD, papírová letadélka nebo třeba pexesa s hrady a zámky v České republice.

     Spolu s expozicí o cestovním ruchu se na Černé louce konala také výstava pod názvem „Svatba“. Vedle krásných svatebních šatů a obleků návštěvníci obdivovali několikapatrové dorty i vyzdobená auta.

     Text a foto: Tereza Malušková, studentka prvního ročníu SŠEP